MATTE, Dot-com Balonu’nun patladığı 2000’lerin başında bilgisayar çağına adım atmış 2 sıkı dostun kurduğu bağımsız bir tam hizmet reklam ajansıdır.

MATTE olarak biz sunduğumuz hizmetleri “Reklam Stratejileri” ana başlığının altında ikiye ayırmaktayız.

  1. Dijital Reklam Stratejileri
  2. Konvansiyonel Reklam Stratejileri

Dijital Reklam Stratejileri:
Amacımız dijital dünyada markanızın sesi olacak fikirler ve metodlar keşfedip bu doğrultuda işler çıkarmak.
Bu ilk görünüşte çok basit gibi görünen (ama efektif bir kullanım için uzmanlık gerektiren) Facebook’da bir postu “promote” etmek ya da bir e-ticaret sitesi için belki ilk defa şimdi duyduğunuz bir terim olan “SEM” veya “PLA” optimizasyonu yapmak da olabilir. Bunların tamamı ve daha fazlası MATTE’nin kapsama alanındadır.

Konvansiyonel Reklam Stratejileri:
Buradaki amaç ise geleneksel reklam dünyasının geçmişten günümüze kadar aktardığı tüm mecralarda sesinizi duyurmak ve bu sesin müşterilerinizin kulağında hoş bir tını olarak hatırlanmasını sağlamak. Nasıl mı? Basit, kolay anlaşılabilir ama zekice fikirler bulup bu fikirleri destekleyecek temeli sağlam, güçlü stratejiler oluşturarak.

Sonuç olarak MATTE, markanızın bu 2 temel üzerinde yükselebilmesi için “360 Derece Pazarlama İletişimi” de denen bütünleşik pazarlama iletişiminin her adımında markanız için fikirler üretir, bu fikirleri uygular ve sonuçlarını sürekli analiz ederek markanız için önemli olan sonuç odaklı yaklaşımı süreç odaklı iyileştirme yaparak mükemmelleştirir.